טקסט טקסט טקסט

טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט

שרית

דן וחמוטל הם בהחלט אפשרות טובה לעבור יחד, בהבנה ועם שפע אהבה את התהליך .

השינויים החלו לבוא :יותר ירקות, פירות , מים, פחמימות מלאות ,הוצאת אנרגיה וחשיבה על מה נכנס לפה , גדילה טבעית הביאו לירידה יפה במשקל ואתם .. המחמאות שקיבלה ילדתנו המקסימה, הבגדים שישבו יותר בנעימות על הגוף – כל אלו היו עוד בונוס גדול עבורה .

דן וחמוטל היקרים ,

גדלתי עם אם שסבלה שנים מבולימיה קשה וההתנהלות בבית סביב נושאי האוכל הייתה תמיד רגישה וקשה.כשבתי החמודה בת ה- 8 החלה לאכול בלי הקשבה לגופה, שראיתי אותה עולה ועולה במשקל, שחוויתי אתה את הקושי במציאת בגדים מתאימים לגילה, שמצאתי את עצמי על הסף ומלהעיר לה הערה לא נעימה כל פעם שהכניסה עוד ביס לפה, הבנתי שאנחנו ממש בבעיה !!
רגע לפני שהגענו לדיאטנית עם בתנו (בהמלצת הרופאה `שהסתכלה עלינו בעין עקומה) כשיש לי הפנייה בארנק כבר ושנייה לפני התקשרתי ..עצרתי את עצמי לנשום ולהבין מה הצעד הבא אתה , איך מתמודדים עם האתגר הזה הכי טוב למענה, עם כמה שפחות תסבוכים ובעיות דימוי שלה עם עצמה … נתקלתי בפרסום שלכם .

שיחה טלפונית, הובילה לפגישה ראשונית ומשם לתהליך של חודשיים וחצי .
פגישה משפחתית ראשונה ( והארה .. הייתי שמחה אילו תהליך היה מסתיים גם הוא בפגישה משפחתית של כולם ולא רק של ההורים …) וממנה יצאנו למסע של תכנים שנועדו לקדם את הילדה ולבלום עלייה במשקל .
הילדה נרתמה לתהליך בשמחה. לא דובר על דיאטה או משקל אלא על אנרגיה ואורך חיים בריא, ומשבוע לשבוע , בהנחייתו הנפלאה של דן, הוכיחה לנו עוד ועוד את נחישותה והשיגה הצלחות ממש יפות . היא הגיעה למפגשי האימון עם דן בשמחה, למדה להכיר ביכולותיה, להתגבר על פחדים, קיבלה תמיכה ותרגילים והכול עם המון עידוד ואהבה. כל הכבוד דן על היכולת המופלאה שלך להגיע אליה, לראות את העוצמות שלה ולעודד אותה להתקדם ולהגביל את אזור הנוחות שלה וכל זאת מתוך רגישות ובאינטגריטי שהורגש בכל התנהלות מולה ומולנו .

פגישות הדרכת ההורים עם חמוטל לא תמיד היו קלות עבורנו: עלו בהן נושאים לעיתים רגישים, לעיתים טעונים ממש וגם מכאיבים לפעמים. כבת לאם עם הפרעות אכילה קשות, למדתי באמצעותה לשחרר שליטה ולהפחית דאגה , לראות את בתי בעיניים אחרות ובעיקר לסמוך עליה וכן, גם לתת לגרוש שלי את המקום שלו בתהליך ולסמוך עליו.

כהורים גרושים, בחרתי, על אף הקשיים שבעניין, לעבור לטובתה את ההליך ביחד עם אביה . נכון, היו גם קשיים בכך, עלו מטענים, כעסים וגם הטחת האשמות לפעמים בחדר . יחד עם זאת, נחישות וראיית התמונה בעיניים מקצועיות מצד חמוטל, מוססו את אותם מכשולים, הפכו אותנו למחויבים ומגויסים למען בתנו . חמוטל השכילה לנווט את השיחות ביננו, למרכז אותנו למטרה לשמה נתכנסנו ולגרום לדו שיח אחר, מקדם ותומך ברשת שיצרנו עבורה .

תודה לך חמוטל : לפעמים ממש רציתי לברוח מהחדר… אני באה מעולם האימון וחלק מהכלים בהם השתמשת מוכרים לי מעבודתי עם מתאמנים . יחד עם זאת , בתהליך עמך ראיתי אזורים שמהם נמנעתי לגעת קודם לכן ושוב למדתי כי כל מאמן חייב להמשיך ולהתאמן .

הדיווחים היומיים, הטבלה שהילדה מילאה לפעמים נראו מייגעים ומיותרים אך שמרו אותנו ואתכם עם היד על הדופק ובבדיקה מתמדת של המגמה .

השינויים החלו לבוא :יותר ירקות, פירות , מים, פחמימות מלאות ,הוצאת אנרגיה וחשיבה על מה נכנס לפה , גדילה טבעית הביאו לירידה יפה במשקל ואתם .. המחמאות שקיבלה ילדתנו המקסימה, הבגדים שישבו יותר בנעימות על הגוף – כל אלו היו עוד בונוס גדול עבורה .

אז אנחנו כבר חודש ומשהו אחרי התהליך האינטנסיבי, אחרי פורים ולקראת פסח ( אתגר כשלעצמו) עדיין מפנימים, עדיין לומדים , לפעמים נתקלים במהמורות בדרך אולם – שומרים על המגמה של התהליך ובטוחים בוודאות שהיא לא תהיה “דוגמנית מטר ושמונים ” אך בוודאי תהיה בטוחה עם גופה, מצוידת בכלים לחיים ולא במרשמי דיאטה, שתהיה מאושרת ותשמור על ההבנות והתובנות שהשכלתם להקנות לה .

פנייה אישית לכל הורה ששוקל לשלוח ל”דיאטה” את הילד, להכניסו למשטר של תפריט אכילה ושקילה אינסופית,אנא הקדישו עוד רגע לעצור ולחשוב כמה קשה להיות ילד או ילדה עם משקל עודף, בכל היבט- פיזי , חברתי ורגשי . כמה ביקורתיות ושיפוטיות יש שם עבורם וגם כמה קל משם להתדרדר להפרעות אכילה ותבחרו באופציה השפויה – שינוי אורח חיים ובחירה בבריאות .

וכן, דן וחמוטל הם בהחלט אפשרות טובה לעבור יחד, בהבנה ועם שפע אהבה את התהליך .

לנו עזרתם מאוד ועל כך תודתנו ואהבתנו האינסופית ,

חג פסח שמח , שרית ( בשם כל המשפחה )

נ.ב. אשמח להמליץ גם אישית לכל המתלבטים